Jak zabrać się za rozprawkę B1/B2?

Jak zabrać się za rozprawkę B1/B2?

Wiele osób zastanawia się, jak zabrać się do pisania pracy egzaminacyjnej na poziomie B2. Niektórzy po prostu siadają i piszą (szczęśliwcy), a inni męczą się i w bólach myślą nad każdym zdaniem. Albo nie piszą wcale, tylko przeglądają Facebooka, zmywają naczynia lub kłócą się z mężem (lub żoną).

(więcej…)

Przykładowe pytania B1/B2

Przykładowe pytania B1/B2

Zdajesz egzamin B2? Oto lista przykładowych zadań na egzamin pisemny (wypracowanie, zadanie 2 – rozprawka) a zarazem na egzamin ustny (to ostatnie zadanie, które dostaniesz w postaci stwierdzenia, do którego musisz się ustosunkować:))

(więcej…)

Norskprøve: egzamin pisemny (wypracowanie)

Norskprøve: egzamin pisemny (wypracowanie)

Niezależnie od poziomu, wypracowanie piszesz na komputerze.
Na poziomie A2/B1 do napisania są trzy prace, a na poziomie B1/B2 dwie. Zawsze warto uważać na liczbę słów, czyli pisać nie mniej niż wynosi ich minimalna liczba i nie więcej od górnej granicy.
 

(więcej…)

Norskprøve – egzamin ustny

Norskprøve – egzamin ustny

Na egzamin ustny zwykle wchodzi się parami. Oprócz tego w sali będzie także egzaminator i recenzent. Rolą tego pierwszego będzie rozmowa ze zdającymi podczas egzaminu i umożliwienie Wam jak najlepszego zaprezentowania Waszych umiejętności. Recenzent z kolei siedzi kawałek dalej i robi notatki, bo to on będzie miał potem ostatnie słowo podczas oceny Twoich umiejętności językowych. Warto przy okazji pamiętać, że niektórzy recenzenci zapisują wszystko, co słyszą od zdających, więc to, że podczas naszych wypowiedzi recenzent „ciągle pisze”, nie musi wcale oznaczać, że robimy błędy.

(więcej…)